Jokihiset ry:n sääntömääräinen syyskokous 7.11.2017

23.10.2017, Kirjoittaja: Ilari

Aika: 7.11.2017 klo 20.00

Paikka: Jokiniemen koulun paviljonki

Käsitellään sääntömääräiset asiat ja sääntömuutosehdotus.

Esityslista:

  • Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavalle toimintakaudelle
  • Valitaan lippukunnanjohtaja seuraavaksi kahdeksi kalenterivuodeksi
  • Vahvistetaan hallituksen jäsenten lukumäärä seuraavaksi kahdeksi kalenterivuodeksi
  • Vahvistetaan hallituksen muut jäsenet seuraavaksi kahdeksi kalenterivuodeksi
  • Vahvistetaan seuraavan toimintakauden jäsen- ja aloitusmaksut sekä kokouksen päätöksen mukaisesti tarvittaessa valtuutetaan Suomen Partiolaiset – Finlands Scouter ry keräämään lippukunnan jäsenmaksut
  • Valitaan toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja tarkastamaan lippukunnan seuraavan toimintakauden tilejä ja hallintoa
  • Sääntömuutosehdotus: Muutetaan sääntöjen kohtia 12 § Lippukunnan varsinaiset kokoukset ja 4 § Jäsen- ja aloitusmaksut siten, että jäsen- ja aloitusmaksusta päättää yhdistyksen syyskokouksen sijaan kevätkokous, ja että aloitusmaksu ei korvaa aloitusvuoden jäsenmaksua vaan se tulee maksaa heti jäseneksi liittymisen yhteydessä. Sääntökohtien ehdotettu uusi muotoilu on kokouskutsun liitteenä.
  • Käsitellään muut mahdolliset asiat.

Kokoukseen voi osallistua etäyhteydellä Skypellä (käyttäjä: ilarilaitinen).

Tervetuloa!

Kokouksessa on äänioikeus lippukunnan A-jäsenillä eli niillä yhdistyksen jäsenillä, jotka ovat täyttäneet 15 vuotta. Kaikilla jäsenillä on puheoikeus. Myös partiolaisten ei-partiolaiset vanhemmat saavat tulla paikalle ja avata suunsa, vaikka virallista puheoikeutta ei heillä olekaan.

Liite 1: Sääntömuutosehdotus

Jokihiset Expanded Navigation


×

Jokihiset Site Map


×

Menu Kirjaudu sisälle